Zalety zielonej herbaty

Zalety zielonej herbaty

Zielona herbata jest znana wszystkim od wielu lat. Każdy choć raz w życiu ją pił. Wiele osób korzysta z jej wartości odżywczych, by wzmocnić swój organizm, a także walczyć w chorobami. Polecana jest również przez wielu dietetyków do stosowania podczas odchudzania, czy też w stałej diecie. Wszystko to dzięki temu, że ma bardzo dużo zalet.

Zielona herbata – właściwości

Jednym z głównych powodów, dla którego wiele osób pije zieloną herbatę jest jej dobry wpływ na organizm człowieka. Przede wszystkim zmniejsza ryzyko nowotworów, które atakują płuca, skórę, żołądek, piersi, czy trzustkę. Jest to możliwe dzięki obecności w niej przeciwutleniaczy, które chronią DNA. To właśnie dzięki nim z organizmu usuwane są wolne rodniki. Osoby, które się odchudzają również często piją zielona herbatę. Zawiera ona między innymi witaminę B, kofeinę, a także silnie działający galusan epigalokatechiny. To właśnie on pomaga w przyśpieszeniu przemiany materii, a także zmniejsza apetyt. Co więcej, pozytywnie wpływa również na metabolizm wątroby, a także ma właściwości moczopędne, które pomagają w pozbyciu się szkodliwych toksyn, które zalegają w organizmie. Ponadto każda zielona herbata stymuluje krążenie. W związku z tym osoby, które mają z nim problem powinny ją pić, oczywiście w rozsądnych dawkach. Blokuje również wchłanianie się cholesterolu i zapobiega tworzeniu się tzw. skrzepów.

Wśród zielonych herbat zdecydowanie największą popularnością w ostatnim czasie cieszy się Matcha. Jest to japońska herbata, która przygotowywana jest według specjalnej receptury i dzięki temu nie traci swoich wartości odżywczych. Jest również sprzedawana w innej formie, ponieważ mieli się liście krzewów na proszek. Dzięki temu można również dodawać ją do ciast, a także innych napojów i posiłków. Oczywiście najlepiej jest wybrać internetowy sklep z herbatą typu matcha, ponieważ jest tam więcej produktów do wyboru. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to przechowywanie jej w lodówce po otwarciu. Oczywiście nie są to wszystkie zalety zielonej herbaty. Poprawia ona również wygląd skóry, ponieważ zawiera liczne oksydanty, które ją chronią. Ponadto bardzo często dodawana jest do kremów, a ich stosowanie spowalnia starzenie się skóry twarzy. Picie tego naparu pozwoli nam również wzmocnić swoją odporność.

Picie zielonej herbaty ma bardzo dużo zalet. Z jej pomocą bez problemu można zadbać o swój organizm. Wystarczy tylko pamiętać o tym, żeby stosować ją z umiarem. Jeśli nie jest się pewnym, jakie dawki powinno się pić, można udać się do dietetyka, który pomoże w ich ustabilizowaniu, tak by, jak najlepiej wpływały na organizm.

Close Menu