Wyciskarka do warzyw – codzienne picie soków

Wyciskarka do warzyw – codzienne picie soków

Rynek sprzętów AGD wciąż się rozrasta, wpływ na to ma także nadciągająca z zagranicy moda na wykonywanie wszystkiego samodzielnie i życie zgodnie z ekologią. Dostępne jest wiele wyciskarek do owoców i warzyw, zapewniają one samodzielne wytwarzanie soków z ulubionych składników.

Własne kompozycje soków dzięki wyciskarce

wyciskarka do sokuO dobroczynnym wpływie warzyw oraz owoców mówiły już nasze babcia, jak i prababcie. Od zawsze wiadomo, iż mają one pozytywny wpływ na nasz organizm oraz sprawiają, że jesteśmy zdrowie a nasze włosy lśnią. Również, gdy następowało przeziębienie babcie podawały sok z czarnego bzu lub aronii. Wiadomo również, iż te soki, które sprzedawana są w kartonach i doskonale eksponują się na półkach sklepowych nie są zdrowe tak samo, jak te, które skomponujemy sami w domowym zaciszu. Istnieje wiele przepisów na soki, które mają dobroczynne działanie na poszczególne układy, jakimi są: układ odpornościowy lub pokarmowy. Wyciskarka do warzyw hurom umożliwia skomponowanie własnych soków. Istnieją jednak poszczególne warzywa zdrowsze niż pozostałe. Burak dodaje energii, a pomarańcz zapobiega powstawaniu nowotworów. Dla osób i niskiej krzepliwości krwi polecany jest jarmuż.

wyciskarka do sokuCebula natomiast działa bakteriobójczo, dlatego stosowana jest w trakcie przeziębienia oraz jako naturalny lek zapobiegający zachorowaniom. Pomidor zapobiega zawałom serca, warto stosować go w połączeniu z malinami, które obniżają ciśnienie krwi. Jagody pozytywnie wpływają na choroby oczu, jak i nieprawidłowe działanie jelit. Producent Hurom uważany jest za wiodąca markę wyciskarek do warzyw oraz owoców różnego typu. Hurom produkuje wyciskarki w wielu seriach i modelach. Różnią się one parametrami, a także specyfikacjami oraz kolorem i wyglądem. Najpopularniejszymi typami wyciskarek są wyciskarka wolnoobrotowa, jak i wyciskarka pozioma dwuślimakowa. Wyróżniają się one tym, iż wyciskają większą ilość soku, niż inne, a tym bardziej o wiele mniej miąższu wpada do komory odpadowej niż w sokowirówkach. Chcąc samodzielnie wytwarzać soki warto zainwestować w wyciskarkę, ponieważ sokowirówki sprawiają, iż powstały z nich sok jest mniej mętny, zawiera mniej miąższy, w którym zawarte są wszystkie witaminy.

Jednak sokowirówka produkuje sok w krótszym czasie. Wszelkie produkty AGD służące do wydobywania soku z warzyw i owoców posiadają wady, jak i zalety. Wszystkie posiadają wspólną cechę, swoim działaniem umożliwiają picie zdrowych soków, które uzupełniają niedobór danych witamin i składników mineralnych, bez których nasz organizm nie funkcjonuje w pełni prawidłowo.