Wszystkie zalety depilacji laserem

Wszystkie zalety depilacji laserem

Problem nadmiernego owłosienia, wrastających włosków, czy podrażnień po depilacji jest problemem wielu kobiet. Delikatna skóra w kontakcie z golarkami czy woskiem reaguje silnym zaczerwienieniem, pękającymi naczynkami, zacięciami, czasem też reakcjami alergicznymi. Dodatkowo depilacja nie jest zabiegiem trwałym.

Depilacja trwała i skuteczna

depilacja laseremDla uzyskania gładkich nóg czy pach trzeba używać golarki co drugi-trzeci dzień. Depilacja woskiem, pasta cukrową, czy specjalnymi kremami rozpuszczającymi włoski to gwarancja gładkości na tydzień lub dwa, w zależności od tempa wzrostu włosa. Depilator czy depilacja światłem daje lepsze efekty, ale także tymczasowe. Czy jest rozwiązanie dla tej sytuacji? Obecnie bardzo popularna jest depilacja laserem w Krakowie, czy w Warszawie. Dobry salon kosmetyczny w dużym mieście z pewnością oferuje takie zabiegi. Jak to działa? Laser niejako wypala mieszek włosowy, więc włoski odrastają cieńsze i słabsze, a w końcu przestają odrastać w ogóle. To jedyna metoda trwałej depilacji. Zabieg laserowy trzeba powtarzać by uzyskać w pełni satysfakcjonujący rezultat.

depilacja laseremDla niektórych wystarczą już trzy zabiegi, inni będą musieli iść na sześć. Sam zabieg nie jest bolesny, jednak osoby o wrażliwej skórze mogą odczuwać pewien dyskomfort, zazwyczaj jest to uczucie ciepła. W zależności od wielkości depilowanego obszaru jeden zabieg trwa od kilkunastu minut do godziny. Cenowo wychodzi to od kilkuset do kilku tysięcy złotych za taką depilację. Często jednak salony oferują promocje, na przykład depilacja całych nóg jest tańsza niż depilacja ud i łydek osobno. Główną zaletą stosowania lasera do depilacji jest wyeliminowanie kłopotu z owłosieniem. Nawet przy ciemnych i gęstych włoskach jest ona skuteczna nawet w stu procentach. Sam zabieg jest o wiele przyjemniejszy niż bardzo bolesna depilacja woskiem i nie wiąże się z przerwaniem ciągłości naskórka, jak to często bywa przy depilacji golarkami jednorazowymi. Cena zabiegu może być odstraszająca, jednak jeśli się podliczy koszty urządzeń i środków do depilacji stosowanych przez całe życie to nie będzie to tak zawrotna kwota. Trzeba też wspomnieć, że zaoszczędzi się w ten sposób mnóstwo czasu.

Przyjazd do salonu kilka razy plus zabieg to kilka do kilkunastu godzin. Podsumowując, depilacja laserem wykonywana przez ekspertów w profesjonalnych salonach kosmetycznych to doskonała opcja dla każdej kobiety, choć mężczyźni też czasem z niej korzystają. Koniec walki z włoskami i podrażnieniami to zdecydowanie dobra inwestycja we własny wygląd.

Close Menu