Szkolenie dla kosmetyczek

Szkolenie dla kosmetyczek

Szkolenia z zakresu kosmetyki są w ostatnich czasach naprawdę popularne. Nie braknie bowiem kobiet, które chcą zdobywać nowe kwalifikacje w tym zakresie. Ukończenie zawodowego kursu kosmetycznego otwiera drogę do otworzenia własnego biznesu.

Szkolenia z certyfikatem

szkolenie kosmetyczneDecydując się na gabinet kosmetyczny w dobrej lokalizacji, z małą liczbą konkurencyjnych salonów w pobliżu, możemy liczyć na zyski. Ale przejdźmy najpierw do samego zawodowego kursu. Trwa on 160 godzin, które rozkładają się na 20 dni. W tym czasie prowadzone są zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Wybierając dobrą uczelnię, możemy liczyć na wysoki poziom, ponieważ wówczas sala szkoleniowa wyposażona jest zawsze w najlepszej jakości sprzęt, szereg niezbędnych materiałów oraz preparaty i akcesoria, z których korzystają kursanci podczas zajęć. Bardzo często uczelnie obdarowują uczestników także tzw. zestawami startowymi, w skład których wchodzi zawsze fartuszek kosmetyczny, bagietka, kieliszek do henny oraz pęseta. Koszt takiego szkolenia wynosi kilka tysięcy złotych, dlatego warto przed podjęciem decyzji dokładnie zapoznać się z programem, aby potem nie żałować wyboru. Zazwyczaj w części teoretycznej porusza się szereg zagadnień z dermatologii, anatomii i fizykoterapii, a także chemii kosmetycznej oraz kosmetologii. Osobne zajęcia dotyczą zarządzania i organizacji pracy w gabinecie kosmetycznym.

szkolenie kosmetyczneZ kolei podczas części praktycznej uczestnicy po kolei przechodzą przez naukę wykonywania poszczególnych zabiegów – nakładania masek kosmetycznych, kwasów, peelingów. To także zajęcia uczące depilacji za pomocą wosku, masażu twarzy, drenażu limfatycznego i wielu innych kwestii. Takie szkolenie kosmetyczne we Wrocławiu kończy się wydaniem certyfikatu, zarówno w języku polskim oraz angielskim. Szkoła daje też zaświadczenie MEN, które potwierdza uzyskane umiejętności. Mimo dość wysokiej ceny, zainteresowanych nie brakuje. Nic dziwnego, Wrocław to duże miasto – z potencjałem. Branża kosmetyczna rozwija się w nim prężnie i nic nie wskazuje na to, aby w niedługim czasie miało coś się zmienić. W dodatku coraz więcej kobiet stawia na własną karierę, rozwój własnego biznesu, nie zaś na pracę na etacie. Otworzenie gabinetu kosmetycznego pozwala im bez problemu połączyć pracę z pasją. Warto jednak wiedzieć, że jeden kurs kosmetyczny to o wiele za mało, by mówić o wysokich kwalifikacjach.

Kosmetyczki bardzo często podchodzą też do kursów doszkalających, by ich kwalifikacje nie stały w miejscu. Dzięki temu mogą wciąż zdobywać nowe umiejętności z zakresu kosmetologii.

Close Menu