Rodzaje profesjonalnego makijażu permanentnego

Rodzaje profesjonalnego makijażu permanentnego

Makijaż permanentny ma w swojej ofercie coraz więcej salonów kosmetycznych, również w Łodzi. Łódź to trzecie co do wielkości miasto w Polsce, dlatego panuje tam aż taka szeroka oferta miejsc, w których można wykonać makijaż permanentny. Czym jednak dokładnie jest taki makijaż, jakie są jego rodzaje, jak przebiega zabieg i na jak długo utrzymują się efekty?

Sekrety makijażu permanentnego

KosmetykiNa wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej. Makijaż to atrybut kobiecości, pozwalający na podkreślenie urody każdego dnia. Wiele kobiet uwielbia codzienną rutynę, polegająca na wykonaniu rano make’upu. Jednakże dużo kobiet marzy o tym, by makijaż zdobił ich twarz trwale. I właśnie z myślą o takich kobietach powstał zabieg makijażu permanentnego, którego efekty utrzymują się przez dwa, lub trzy lata. Po tym czasie taki makijaż albo staje się mniej widoczny, albo całkowicie zanika. Jednym z rodzajów makijażu permanentnego jest trwały makijaż brwi. Zabieg jest szczególnie polecany wszystkim posiadaczkom rzadkich brwi, o bardzo cienkich włoskach. Polega na wyrysowaniu imitacji kształtu brwi, poprzez zaaplikowanie barwnika pod skórę. Najczęściej do brwi permanentnych wykorzystuje się barwnik szary lub jasnobrązowy. Kolejnym rodzajem zabiegu permanentnego są usta. Wyraziste i pięknie zarysowane usta to marzenie wielu kobiet, a szminki i pomadki mają to do siebie, że często się zmywają. W czasie trwania zabiegu trwałego makijaż ust pod ich tkankę wprowadza się barwnik, z reguły o dwa lub trzy tony ciemniejszy od naturalnego koloru.

Kobieta Oprócz tego można wykonać także trwały makijaż oczu, np. kreski na powiekach. Kreski są chyba najtrudniejszym elementem każdego makijażu, ponieważ muszą być wyrysowane precyzyjnie, a także muszą być do siebie podobne. W dużym mieście szczególnie jest łatwo o profesjonalny makijaż permanentny Łódź to także duże miasto Można tam wykonać każdy z tych zabiegów z osobna lub całościowo. Przed przystąpieniem do zabiegów jednak warto poczytać o nim w dostępnych źródłach. Kiedy samodzielnie nie jesteśmy w stanie podjąć decyzji, warto udać się do specjalistki, która rozwieje wszelkie wątpliwości i wspomoże w odpowiedzi na każde z nurtujących pytań. Warto wybierać specjalistki z górnej półki, nie sugerując się przy tym kosztami zabiegów. Jest to zabieg wymagający także pewnych nakładów czasu, ponieważ po zabiegu następuje gojenie skóry.

Makijaż permanentny twarzy to zabieg, którego efekty są widoczne długotrwale. Nie warto spieszyć się z decyzją, a w razie wszelkich wątpliwości wszystko uzgadniać z profesjonalistą. Dobrym pomysłem jest, by najpierw zgłosić się na konsultacje, w trakcie których kosmetolog czy makijażystka odpowie na wszystkie pytania.