You are currently viewing Przyjmowanie produktów konopnych

Przyjmowanie produktów konopnych

Produkty konopne są coraz bardziej popularne nie tylko wśród fanów naturalnych metod leczenia. Ich skuteczność została potwierdzona naukowo, sprawdzają się w walce z bólem, bezsennością, są podawane nawet pacjentom cierpiącym na nowotwory. Takie leczenie jest bezpieczne i nie powoduje skutków ubocznych. Warto jednak wiedzieć, jakie produkty są najlepsze, jak je dobrać do konkretnej dolegliwości i jak je przyjmować.

Silnie działająca pasta konopna

pasta konopnaNa pewno najpopularniejszym produktem będzie olejek konopny. Płynny olejek dostępny jest w różnych stężeniach. To najbardziej uniwersalny produkt. Kilka kropelek dawkuje się pod język przed posiłkiem. Olejek ma różne stężenia, od jednego procenta to nawet trzydziestu procent. Można go zatem stosować przy łagodnych, jak i silnych dolegliwościach. Mocniejsza jest za to wysokiej jakości pasta konopna. Jej stężenie zaczyna się od trzydziestu procent, a sięga nawet pięćdziesięciu. Jest to zatem mocno skoncentrowany produkt. Pasta jest gęsta, bierze się ją tak jak olejek (pod język), można ją przyjmować rzadziej niż olejek, ponieważ ma silniejsze działanie. Pastę powinny przyjmować osoby, które cierpią na przewlekłe schorzenia, takie jak choroba Parkinsona, jak również cierpiące z powodu bardzo silnego bólu i nie mogą przyjmować konwencjonalnych leków.

pasta konopnaZamiast olejków i past można przyjmować także czopki oraz kapsułki konopne CBD. Mają one takie samo działanie, jednak nie trzeba martwić się o nieprzyjemny smak, czy też czekanie na rozpuszczenie się pasty pod językiem. Zazwyczaj kapsułki i czopki są tak przygotowane, że jedna sztuka odpowiada jednej dawce leku. To wygodna opcja szczególnie w pracy, czy w podróży. Są jeszcze spożywcze produkty konopne, które jednak także wykazują działanie lecznicze. Są po prostu słabsze, łagodniejsze, dlatego sprawdzają się w mniej poważnych dolegliwościach. Zaparzenie herbatki z konopnych liści ułatwi zasypianie, pozwoli się wyciszyć i uspokoić. Przydaje się osobom cierpiącym na bezsenność lub przewlekły stres. Z kolei nasiona, czy mąka konopna dostarczą organizmowi solidnej porcji białka.

Konopie nie zawierają glutenu, więc mogą być spożywane przez osoby cierpiące na celiakię i przez osoby eliminujące gluten z diety. Dawkowanie produktów konopnych jest banalnie łatwe. Dozowanie kropelek, kapsułek, czy herbatek jest dokładnie opisywane na opakowaniach, jak i na stronach sklepów internetowych. Dzięki temu każdy chory może dowiedzieć się jaki produkt będzie dla niego najlepszy i jak często powinien go przyjmować by przynosił on efekty.