Praktyczna taśma suwakowa

Praktyczna taśma suwakowa

W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić takie przedmioty jak torebka, plecak czy walizka bez obecności zamka błyskawicznego. Od ponad stu lat pojawia się on w wielu wyrobach odzieżowych. Jest to niezwykle funkcjonalne zapięcie, które spełnia również ważną rolę dekoracyjną. Jednym z najważniejszych elementów takiego zamka jest taśma suwakowa, a także suwak.

Czym jest taśma suwakowa?

taśma suwakowa w jeansachOd bardzo wielu lat jest to jeden z ważnych i nieodłącznych elementów w przemyśle tekstylnym. Dzięki niej można otrzymać zamek o niestandardowej długości w domowych warunkach. Wystarczy wyposażyć się w taśmę suwakową oraz suwadło. Wszystkie niezbędne elementy można dostać w dobrych sklepach pasmanteryjnych. W taki sposób można łatwo uzyskać indywidualnie dobrany zamek błyskawiczny o odpowiedniej długości. Dużym ułatwieniem jest to, że taką taśmę można uciąć w dowolnym miejscu. Na rynku istnieje wiele rodzajów taśmy, które posiadają ułatwiające pracę dodatki. Przykładem jest taśma suwakowa z kordlem. Jest to specjalne wzmocnienie, które sprawia, że taśma mimo swojej niewielkiej grubości jest niezwykle wytrzymała. Żeby uzyskać ten efekt pod ząbki znajdujące się na taśmie suwakowej wszywa się nić lub cienki sznureczek, który zapobiega ich wyrwaniu podczas użycia.

taśma suwakowa w bluzieSzczególnie poleca się je do tworzenia wyrobów odzieżowych takich jak spodnie dżinsowe, ale również do wielu innych przedmiotów takich jak kosmetyczki, portfele, bielizna pościelowa, piórniku, pokrowce na meble lub krzesła. Taśmy takie można dostać w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu w łatwy sposób można dopasować ją do materiału. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie tych w barwach tęczowych lub neonowych, które dodatkowo uatrakcyjnią posiadany przedmiot. Dla miłośników tradycji dostępne są one również w bardziej klasycznych i stonowanych barwach takich jak biel, czerń czy też różne odcienie szarości – te kolory sprawiają, że przedmiot ten jakim jest taśma suwakowa staje się bardziej uniwersalny i można go wykorzystać do wszycia w plecak lub saszetkę. Nie należy również zapominać o konieczności dokupienia odpowiedniego suwaka, który również może przybierać rozmaite formy.

Taśmy suwakowe są niezbędnym elementem, który pozwala stworzyć praktyczny zamek błyskawiczny o niestandardowej długości. Dobrej jakości przedmiot, wykonany z najlepszych materiałów charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozrywanie oraz trwałością na wybarwienia. Dzięki szerokiej rozpiętości dostępnych kolorów każdy może stworzyć swój własny, oryginalnie i estetycznie wyglądający zamek błyskawiczny.