Pomocny kalkulator kalorii różnych produktów

Pomocny kalkulator kalorii różnych produktów

Przechodząc na dietę, warto zaopatrzyć się w narzędzia, które pomogą obliczyć idealną podaż kaloryczną, jaką zaleca lekarz, trener lub dietetyk. Istnieje obecnie szereg nowoczesnych aplikacji lub stron internetowych, z których można dowiedzieć się, jaką ilość danego produktu odmierzyć, by sporządzić potrawę idealną dla aktualnego zapotrzebowania kalorycznego. Oprócz tego aplikacja podaje dokładny bilans mikro- i makroskładników obecnych w potrawie, a także sugeruje wymagane zmiany w żywieniu, które przyczynią się do utrzymania dobrej formy fizycznej.

Aplikacje do obliczania kalorii produktów spożywczych

Żywność, awokadoObecne na rynku aplikacje lub strony pomocne w szeroko rozumianej dietetyce i kulinariach sprawnie obliczają ilość składników potrzebnych do sporządzenia określonych potraw lub zaplanowania diety. Kaloryka produktów spożywczych to aspekt, na którym skupiają się przede wszystkim osoby korzystające z diet redukcyjnych lub zleconych przez lekarza prowadzącego przy określonym problemie zdrowotnym. Bez względu jednak na to, co jest pobudką do przejścia na dietę – warto zaopatrzyć się w narzędzie, które pomoże na bieżąco obliczać składy posiłków. Ponieważ nie na każdej etykiecie znajduje się adekwatna informacja dotycząca ilości kalorii w danym produkcie, warto zainstalować sobie odpowiednią aplikację, która pomoże zaprowadzić żywieniowy ład w życiu codziennym. Samemu można wtedy zadecydować, ile kalorii dostarczyć organizmowi, zamiast robić to w ciemno. Kalkulator kalorii produktów spożywczych przydaje się firmom cateringowym lub restauracjom, które również mają obowiązek poinformować klienta o tym, jaką podaż kaloryczną mają dane potrawy, posiłki lub cała dzienna dieta. Jest to proste narzędzie, które zapewni stuprocentowo dokładny pomiar.

Talerz, napisWystarczy w odpowiednie okienka wprowadzić nazwę produktu lub wyszukać ją za pomocą zdjęcia kodu kreskowego. Następnie określa się ilość produktu w gramach, mililitrach lub sztukach. Istnieje także możliwość wprowadzenia potencjalnej objętości na szklankę, garść lub liczbę opakowań – również w połówkach. Znacznie ułatwia to korzystanie z aplikacji, a ponadto dokładnie podaje ilość kalorii na każdy gram. Niektóre kalkulatory żywnościowe posiadają także opcję planowania diety, określonych posiłków lub sugerowania przepisów na ulubione potrawy. Oszczędza to wielu osobom czasu, a ponadto znacznie urozmaica codzienny jadłospis.

W dalszej perspektywie urządzenie może także obliczyć przewidywany spadek lub wzrost wagi na przestrzeni tygodni i miesięcy. Dzieje się to dzięki zaprogramowanej w aplikacji analizie dotychczasowych posiłków i łącznego bilansu energetycznego z danego okresu. Jest to więc narzędzie przydatne nie tylko w gastronomii, ale także w dietetyce, medycynie i żywieniu sportowym.