Permanentny makijaż brwi

Permanentny makijaż brwi

Obecnie dużą popularność zyskuje makijaż permanentny. Wykonuje go coraz więcej salonów, które wysyłają swoich pracowników na specjalne kursy. W niektórych miastach powstają także obiekty specjalizujące się tylko w tego typu zabiegach. Oczywiście może się zdecydować na nie każdy, jeśli tylko nie ma żadnego uczulenia. Najczęściej klienci wykonują makijaż permanentny brwi.

Zalety permanentnego makijażu brwi

Makijaż brwi polega on na wprowadzeniu barwnika w głąb naskórka. Jednak robi się to w ten sposób, by był widoczny na powierzchni skóry. Dzięki zastosowaniu specjalnego sprzętu można cieszyć się efektami nawet sześć miesięcy. Kiedy wybierze się już odpowiedni salon, należy omówić z pracownikiem, który będzie wykonywał zabieg, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Łączy się to również z podpisaniem zgody. Dopiero po tym przechodzi się do rozmowy na temat oczekiwać danego klienta. Oczywiście makijaż odbywa się w sterylnym pomieszczeniu, gdzie na samym początku wykonuje się rysunek na brwiach, zwykłą kredką, którą można dostać w każdej drogerii. W tym momencie tuszowane są wszystkie niedoskonałości, a także zmierza się do tego, by wszystko było symetryczne. Jeśli klient zaakceptuje kreskę, przechodzi się do wyboru koloru barwnika. Najważniejszy jest tutaj typ urody danej osoby, a także kolor jej oczu i włosów. Dobierając substancję w ten sposób z pewnością uzyska się odpowiednią barwę i naturalny wygląd.

Jest jeszcze jednak ważna kwestia, o której nie wolno zapominać. Należy wybrać metodę, jaką ma być zrobiony permanentny makijaż brwi – Gdańsk, Warszawa czy Kraków pełne są salonów, gdzie dostępne są dwie opcje, czyli metoda mechaniczna lub tzw. piórkowa. Pierwsza z nich polega na użyciu specjalnego urządzenia elektrycznego. Z kolei druga wykonywana jest ręcznie, sterylną igłą. Jednak przed wprowadzeniem barwnika pod skórę nakłada się jeszcze znieczulenie, zazwyczaj punktowo, w formie kremu i pozostawia na około piętnaście minut. Po upłynięciu określonego czasu można przystępować do zabiegu. Po jego wykonaniu na brwi nakłada się specjalną maść, która ma właściwości łagodzące i kojąco wpływa na skórę. Oczywiście na sam koniec omawiane są z klientką zalecenia, do których trzeba się stosować przez najbliższe kilka dni.

Decydując się na permanentny makijaż brwi należy się przygotować, że będzie on trwał około dwie godziny. Czas jest tutaj bardzo ważny, ponieważ pozwala pracownikom salonu odpowiednio się przygotować i zapewnić klientom jak najlepsze warunki. Co więcej, zabieg ten ma wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba wykonywać codziennego makijażu i tym samym oszczędza się pieniądze, które wydałoby się na kosmetyki.

Close Menu