Na czym polega ultradźwiękowa liposukcja?

Na czym polega ultradźwiękowa liposukcja?

Rozwój technologii sprawia, że do każdej dziedziny wprowadzane są nowoczesne rozwiązania. Jest tak między innymi w branży medycyny estetycznej. Jeszcze do niedawna pozbywanie się tkanki tłuszczowej było możliwe jedynie z wykorzystaniem skalpela.

Liposukcja ultradźwiękowa – co to takiego?

skuteczny zabieg ultradźwiękowej liposukcji brzucha w KrakowieObecnie wystarczy zastosować liposukcję ultradźwiękową. Do przeprowadzenia tego zabiegu nie jest potrzebne znieczulenie – jest on bowiem całkowicie bezbolesny. Jeżeli interesuje Cię skuteczny zabieg ultradźwiękowej liposukcji brzucha w Krakowie najpierw dowiedz się, jak to działa! Dzięki temu będziesz idealnie przygotowana do zabiegu. Może on usunąć nie tylko nadmiarową tkankę tłuszczową z brzucha, ale również z pośladków, ud, z okolicy bioder czy też ramion. Do liposukcji mogą przystąpić wszystkie pełnoletnie, zdrowe osoby, którym przeszkadza ich aktualny wygląd. Podczas zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki. Pozwalają one na rozbijanie błon komórkowych tkanek tłuszczowych. Dzieje się to bez naruszenia integralności skóry. Komórki tłuszczowe pod wpływem wibracji ultradźwiękowych są po prostu rozbijane i przekształcane w emulsje. Następnie stosuje się drenaż limfatyczny, aby pobudzić skórę oraz wzmocnić jej elastyczność. Podczas zabiegu wykorzystuje się wysoką temperaturę, ponieważ rozbity tłuszcz musi zostać usunięty do ciała poprzez gruczoły potowe. W pozbywaniu się tłuszczu bierze udział także układ limfatyczny oraz naczyniowy. Emulsja z rozbitych tkanek tłuszczowych wędruje do wątroby, gdzie jest naturalnie rozkładana, a metabolity są następnie wydalane.

skuteczny zabieg ultradźwiękowej liposukcji brzucha w KrakowieTaka jednorazowa sesja ultradźwiękowej liposukcji brzucha w Krakowie trwa od 1,5 do 3 godzin, jednak podczas zabiegu może być usunięte maksymalnie 500 ml tłuszczu. Krakowskie centra medycyny estetycznej zwracają uwagę na to, że ostateczny efekt zabiegu może być widoczny dopiero po miesiącu. Tyle czasu organizm potrzebuje, aby pozbyć się wszystkich rozbitych za pomocą ultradźwięków komórek tłuszczowy. Aby efekt się utrzymał, konieczne jest trzymanie zdrowej diety. Krakowscy specjaliści polecają ograniczenie węglowodanów. Do zdrowej diety należy dołączyć ćwiczenia fizyczne. Ultradźwiękowa liposukcja brzucha, pośladków i bioder to metoda stosunkowo nowa, jednakże już teraz znajduje ona wielu zwolenników. Jej zaletą jest bezinwazyjność – nie wymaga rekonwalescencji tak jak zabieg chirurgiczny z zakresu medycyny estetycznej.

Po zabiegu możemy od razu wykonywać wszelkie codzienne czynności oraz normalnie uczestniczyć w życiu rodzinnym czy zawodowym. Liposukcja to doskonały sposób na odzyskanie ładnej sylwetki.