Mata chłodząca na fotel do ciężarówki

Mata chłodząca na fotel do ciężarówki

Kierowcy ciężarówek są osobami, którzy dziennie przemierzają setki kilometrów autostradami oraz różnymi pomniejszymi szosami. Ich tryb pracy charakteryzuje się regularnym siedzeniem w kokpicie z krótkimi przerwami na zabezpieczenie ładunku, jego wyładowanie lub rozprostowanie kości podczas pauzy. W tym zawodzie nietrudno jest doznać różnego rodzaju urazów kręgosłupa, karku czy ogólnie układu kostnego ze względu na zesztywnienie całego ciała.

Maty chłodzące dla zawodowych kierowców

wielofunkcyjna mata chłodząca na fotel samochodowy

By zminimalizować to ryzyko, tworzone są specjalne maty chłodzące na fotel. Kierowcy, którzy zechcieliby odczuwać podczas wykonywania swojej pracy komfort, mają możliwość zaopatrzenia się we wcześniej wspomniane maty chłodzące na fotel. Dzięki temu rozwiązaniu długie podróże staną się bardziej wygodne, co zawdzięcza się ergonomii, jaką oferuje wielofunkcyjna mata chłodząca na fotel samochodowy. Zapewniają między innymi utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Należy dodać, że przyczyniają się do zminimalizowania odczuwania ewentualnego bólu pleców czy sztywności karku, które często występują podczas jazdy przez długi czas odbywające się w jednej pozycji ciała – siedzącej. Warto wspomnieć, że mata dodatkowo ciekawie ozdobi wnętrze pojazdu oraz ochroni tapicerkę przed uszkodzeniami czy zabrudzeniami.

mata chłodząca na fotel samochodowyJak wiadomo zarówno lato, jak i zima mogą nieść za sobą występowanie wysokich temperatur. W związku z tym faktem wielofunkcyjna mata chłodząca na fotel samochodowy może odpowiednio regulować poziom ciepła w taki sposób, aby w efekcie było maksymalnie komfortowe. Rozwiązanie to pomoże między innymi w skupieniu się na jeździe ciężarówką. Regulacja odbywa się za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Należy dodać, że mata może zarówno chłodzić, jak i grzać – wszystko w zależności od preferencji lub konieczności. Dzięki siatkowemu materiałowi, z którego często są wytwarzane, nie doprowadzi się do sytuacji, w której ich użytkowanie okaże się w jakikolwiek sposób niewygodne oraz niekomfortowe. Maty na fotel do samochodu są bardzo przydatnym elementem dla każdej osoby, która to często podróżuje autem w dalekie trasy.

W szczególności są efektywne dla kierowców ciężarówek przemierzających regularnie kilkuset kilometrowe trasy dzień w dzień. Pozwolą na zapewnienie wygody poprzez odpowiednie regulowanie temperatury, ale także dopasowanie do kręgosłupa, co zminimalizuje ryzyko odczuwania bólu lub wystąpienia ewentualnych zwyrodnień tej części układu kostnego albo karku. Odpoczną także same mięśnie, które przez brak zmiany pozycji mogą ulegać niebezpiecznym w trakcie jazdy skurczom.