Manicure – klasyczny, hybrydowy, japoński

Manicure – klasyczny, hybrydowy, japoński

Zdrowe i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety, zarówno jeśli są one pomalowane lakierem, jak i w wersji naturalnej. Niestety, często paznokcie bywają kruche i łamliwe, mają nierówną powierzchnię, a wiele kobiet nie potrafi prawidłowo pomalować paznokci, by wyglądały one estetycznie.

Manicure i pielęgnacja paznokci

manicureDlatego warto jest poznać tajniki manicure by móc pochwalić się pięknymi, zdrowymi paznokciami. Jeśli chodzi o podstawową pielęgnację paznokci to warto zainwestować w dobry krem do rąk, który będzie działał ochronnie i odżywczo na całe dłonie. Do cięcia paznokci powinno się używać ostrych nożyczek i obcinarek, a piłować je w jedną stronę (to zapobiega rozdwajaniu się) pilnikiem szklanym lub papierowym. Zmywacz do paznokci powinien być bez acetonu, a odżywki zawierać witaminy, wapń, czy krzem. Samo malowanie paznokci to nie wszystko, podstawą jest właśnie pielęgnacja. Dla kobiet ze słabymi paznokciami i nierówną powierzchnią poleca się japoński manicure w Warszawie na Pradze Południe. Wykorzystuje się tutaj krzemionkę, czy wosk pszczeli, jak również polerkę skórzaną. Najpierw w paznokcie wcierana jest specjalna pasta, która je odżywi, a następnie puder, który nadaje blasku.

manicurePaznokcie już po pierwszym zabiegu wyglądają o wiele lepiej. Zabieg można powtarzać do dwa lub trzy tygodnie, w zależności od potrzeby, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Dla kobiet ceniących sobie naturalny wygląd paznokcia, a jednocześnie chcących zadbać o całe dłonie polecany jest manicure klasyczny. Często jest on łączony z zabiegami parafinowymi, czy innymi odżywczymi, które wpływają nie tylko na sam paznokieć, ale i na całe dłonie. Warto pamiętać także o skórkach, które lubią witaminowe olejki, które je zmiękczają i wygładzają. Sam paznokieć powinien być równo obcięty, wypolerowany i pokryty odżywką lub lakierem. Efekty najczęściej utrzymują się do tygodnia. Bardzo popularny jest również manicure hybrydowy. To manicure kolorowy, który utrzymuje się na paznokciach do dwóch tygodni. Lakier jest tu utwardzany lampą UV, jest bardzo błyszczący i tworzy gładką powierzchnię. To najtrwalszy i najlepiej wyglądający rodzaj manicure.

Warto zaznaczyć, że w internecie można kupić wiele produktów do paznokci, w tym gotowych zestawów, dzięki którym każdy rodzaj manicure (kolorowy i pielęgnacyjny), można wykonać w domu. Osoba wprawiona w malowaniu i pielęgnacji paznokci z pewnością sobie z tym poradzi, a osobom z mniej wprawną ręką poleca się udanie do najbliższego salonu kosmetycznego, w którym zostaną dobrze obsłużone.

Close Menu