You are currently viewing Jakie zalety ma masaż leczniczy?

Jakie zalety ma masaż leczniczy?

Istnieje wiele wskazań do wykonywanie regularnych masaży, które mają na celu poprawę ogólnej jakości życia i zdrowia pacjenta. Siedzący tryb życia oraz jego szybkie tempo sprawiły, że coraz więcej osób cierpi z powodu bólu pleców, głowy lub wad postawy. Nieleczony problem może powodować nieprzyjemne dolegliwości nie tylko w trakcie wykonywania codziennych czynności, ale także w czasie spoczynku, na co szczególnie narażone są osoby spędzające wiele godzin przed ekranem komputera.

Masaż na bóle kręgosłupa

masaż leczniczy kręgosłupaW rozluźnieniu napiętych mięśni może pomóc wykwalifikowany masażysta. Aby utrzymać kręgosłup w zdrowiu przez długie lata nie wystarczy jedynie utrzymanie prawidłowej masy ciała, unikanie urazów czy podejmowanie regularnej aktywności fizycznej. Bardzo ważnym aspektem walki z bólem i napięciem mięśni jest zapewnienia sobie profesjonalnego masażu. Z niektórymi blokadami mięśni czy stawów mogą bowiem poradzić sobie jedynie odpowiednio wykwalifikowani masażyści. Najlepszy masaż leczniczy kręgosłupa w Łodzi wykonuje wielu polecanych w Internecie specjalistów swojej dziedziny. Posiadają oni bogate doświadczenie, dobre opinie klientów, a także liczne certyfikaty potwierdzające kwalifikacje oraz ukończone szkolenia.

masaż leczniczy kręgosłupaDecydując się na wizytę w profesjonalnym gabinecie odnowy, można liczyć na pomoc w bólu spowodowanym długotrwałym obciążaniem kręgów, stwierdzoną dyskopatią czy problemach natury neurologicznej. Dobre masaże lecznice różnią się od relaksacyjnych tym, że są one zdecydowanie mocniejsze. Zapewniają jednak optymalne rozluźnienie obolałych miejsc, redukując stany zapalne, uciski czy blokady w obrębie całego kręgosłupa. Gwarantuje to doskonałe rezultaty, a po serii podjętych zabiegów można praktycznie zapomnieć o bólu na długi czas. Masaże wykonywane są również na inne partie ciała, np. na kończyny w celu poprawy ich krążenia lub redukcji bolesnych obrzęków. Jest to także najlepsza metoda wspomagająca rehabilitację pourazową i pooperacyjną, która przyspiesza proces dochodzenia do zdrowia. Wskazaniem do wykonania leczniczych zabiegów w gabinetach masażu jest także rehabilitacja po złamaniach kręgosłupa, przestawieniu się kręgów lub blokady czy skręty szyjne.

Zabieg wykonywany jest całościowo lub przy podjętej serii – na określone partie kręgosłupa, np. ze szczególnym uwzględnieniem odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Z masażystami można obecnie umawiać się w gabinecie, telefonicznie, mailowo, a także poprzez dedykowane usługom medycznym aplikacje lub formularze na stronach internetowych. Najlepsze efekty dla zdrowia zapewniają regularne masaże.