Jakie schorzenia wyleczy znany specjalista od włosów?

Jakie schorzenia wyleczy znany specjalista od włosów?

Łuszczyca, łysienie, łupież, przerzedzanie się włosów – to tylko niektóre przykładowe schorzenia, z którymi boryka się dziś wiele osób. W przeszłości leczenie owych przypadłości, które często powiązane były bezpośrednio z chorobami autoimmunologicznymi przysparzało wiele problemów lekarzom, który dysponowali zbyt ogólną, mało sprecyzowaną wiedzą.

Specjalista od leczenia włosów

specjalista od włosówSwoistą odpowiedzią na sukcesywnie wzrastające zapotrzebowanie na specjalistów diagnozujących choroby skóry głowy oraz włosów okazała się trychologia – dziedzina z pogranicza nauk medycznych, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem różnorodnych schorzeń skóry głowy. ZW walce z jakimi schorzeniami pomoże nam dziś specjalista od włosów? Szacuje się, że coraz więcej osób boryka dziś dziś głównie z różnymi odmianami łysienia. Prawdziwym utrapieniem blkisko 70% mężczyzn po 50 roku życia jest tzw. łysienie androgenowe, którego głównym podłożem w większości przypadków są czynniki genetyczne. Bezpośrednią przyczyną rozwoju owego łysienia jest nadwrażliwość organizmu na związek chemiczny będący pochodną męskiego testosteronu. Liczne badania udowodniły bowiem, że zbyt duży poziom testosteronu u mężczyzn może prowadzić do nieodwracalnych zmian zachodzących w cebulkach włosów.,

specjalista od włosówRatunkiem dla mężczyzn borykającymi się z nieestetycznymi zakolami jest m.in. zabieg przeszczepiania cebulek włosów, który wykonuje się w gabinetach trychologicznych. Obok łysienia androgenowego występuje również łysienie plackowate oraz tzw. łysienie stresogenne, które dotyka osób cierpiących na nerwicę oraz przechodzących w życiu przez różnego rodzaju traumy. Łysienia te leczy się za pomocą profesjonalnych, leczniczych preparatów, które przepisze nam każdy renomowany i znany specjalista od włosów. Wiele osób boryka się dziś również z zapaleniem mieszków włosowych oraz licznymi zmianami skórnymi, których następstwem może być m.in. wysypka, łupież, a nawet i zmiany łuszczycowe. Trycholog pomoże nam również uporać się z nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy – bardzo modne stały się ostatnio zabiegi regulujące pracę gruczołów łojowych. Specjalista od włosów oferuje dziś również relaksacyjne masaże skóry głowy oraz peelingi , które pobudzają wzrost włosów.

Wszystkie wyżej przytoczone zabiegi wykonuje się przy użyciu odpowiednio dobranych specyfików, które posiadają w składach m.in. aminokwasy oraz dobrze przyswajane witaminy. Specjalista od włosów zasugeruje nam również dobór odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, które nie będą podrażniać wrażliwej skóry głowy.

Close Menu