Jak skutecznie oczyszczać twarz za pomocą naturalnych kosmetyków?

Jak skutecznie oczyszczać twarz za pomocą naturalnych kosmetyków?

Prawidłowe oczyszczanie twarzy to krok niezbędny w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Nawet, jeśli na co dzień nie stosujemy makijażu, to na naszej cerze w ciągu dnia odkładają się nie tylko zanieczyszczenia obecne w powietrzu, takie jak kurz czy smog, ale także sebum produkowane przez skórę.

Kosmetyki oczyszczające skórę

naturalne kosmetyki do mycia twarzyPominięcie tego kroku powoduje zapychanie porów skóry, skutkujące powstawaniem zaskórników i wyprysków, dlatego zwłaszcza cery problematyczne muszą przykładać wiele uwagi do prawidłowego oczyszczania. No właśnie, ale prawidłowe to znaczy jakie? Przede wszystkim – delikatne. Myśląc o dokładnym oczyszczaniu nie powinniśmy mieć na myśli mocnego szorowania skóry mydłem, bowiem takie postępowanie może przynieść tylko więcej szkody, niż pożytku. Osoby z cerą ze skłonnością do występowania niedoskonałości często wpadają w pułapkę błędnego koła, stosując bardzo silne kosmetyki antybakteryjne, powodujące nadmierne ściągnięcie i wysuszenie skóry, a to z kolei sprawia, że podrażniona, pozbawiona naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóra próbuje rekompensować sobie to nadprodukcją łoju. Silne, chemiczne detergenty się do tego przyczyniają. Dlatego najlepszym wyborem, na jaki możemy postawić, będą delikatne produkty z jak najprostszym składem. Skuteczne naturalne kosmetyki do mycia twarzy to te, które łagodnie usuną sebum, zanieczyszczenia i pozostałości makijażu, nie podrażniając przy tym delikatnej skóry twarzy.

naturalne kosmetyki do mycia twarzyJeśli nie lubimy spędzać zbyt dużo czasu w łazience, postawmy na żele do oczyszczania twarzy, które nie będą zawierać silnych detergentów, za to będą bogate w dobroczynne wyciągi roślinne i różnego rodzaju olejki. Borykając się z problemami skórnymi, warto wybrać produkty z zawartością węgla aktywnego lub zielonej glinki, które wpłyną regulująco na prace gruczołów łojowych i zapewnią efekt odświeżonej, matowej, ale nie podrażnionej i ściągniętej skóry. Natomiast dla zwolenniczek dopieszczania swojej skóry świetnie sprawdzi się dwuetapowe oczyszczanie. Pierwszym krokiem jest nałożenie na twarz wybranego olejku – może to być olejek arganowy, z pestek malin czy na przykład wykorzystywany także w kuchni olej kokosowy. Rozgrzejmy go odrobinę w dłoniach, po czym rozmasujmy na cerze kolistymi, delikatnymi ruchami. Zgodnie z zasadą, że olej najlepiej rozpuszcza się w oleju, zyskujemy pewność, że całe sebum połączy się z zastosowanym olejkiem, który następnie usuniemy z twarzy przy pomocy zwilżonego ręczniczka czy specjalnej muślinowej ściereczki. Dodatkowo wykonywany przy tym masaż poprawi elastyczność skóry i da uczucie odprężenia.

Kolejnym krokiem jest umycie twarzy za pomocą łagodnego żelu, tak samo jak miało to miejsce w przypadku wariantu dla zabieganych. Skóra twarzy jest zdecydowanie bardziej delikatna i wymaga specjalnego traktowania. Odpowiednia pielęgnacja dla każdego rodzaju cery powinna opierać się na delikatnych, naturalnych składach, zwłaszcza jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy.