Dobry garnitur musi być na miarę?

Dobry garnitur musi być na miarę?

Garnitur to podstawa szykownego wyglądu. Pozwala zaprezentować się z najlepszej strony i sprawia, że nasza sylwetka nabiera właśnie takich cech, jakich byśmy sobie życzyli w danej chwili – może to być powaga, profesjonalizm, wyczucie stylu.

Łatwo znaleźć w Trójmieście garnitury na miarę

garnitur na miaręProblem w tym, że aby garnitur spełniał swoje zastosowanie, powinien być odpowiednio dobrany do danej osoby, miejsca, okoliczności. Do ślubu pasuje inny garnitur niż do spotkania w interesach. Podobnie inny garnitur nosi gość weselny, a inny pan młody. Dyrektor będzie nosić inny garnitur, niż szeregowy pracownik biurowy. A i pracownik powinien dostosować swój ubiór do okoliczności. Jeśli spotkanie jest oficjalne, to konieczne jest zadbanie o najdrobniejsze szczegóły. Zaś gdy wolimy nadać swemu wizerunkowi swobody, to krawat może okazać się zbędny. Niektórzy decydują się na muchę do garnituru. Mucha podkreśla elegancję i ekscentryczność. Przy formalnych spotkaniach sprawdzi się mucha gładka i granatowa. Muchy pasują jednak również do oryginalnych stylizacji takich jak kraciaste lub prążkowane marynarki.

garnitury na miaręW Trójmieście znajdziemy mnóstwo firm zajmujących się sprzedażą garniturów, więc na pewno nie będziemy narzekać na zbyt wąską ofertę. Bez trudu znajdziemy to, czego szukamy. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy, czego mamy szukać. Z najlepszą obsługą spotkamy się najczęściej w miejscach, gdzie odzież jest szyta na miarę. Dobre garnitury na miarę w Trójmieście są łatwo dostępne i znalezienie takiego sklepu na pewno nie sprawi nam problemów. Garnitur powinien mieć przede wszystkim rozmiar dopasowany do naszego ciała. Marynarka nie może być za krótka, gdyż zaburzy to proporcje. Powinna być akurat takiej długości, by w pozycji stojącej w całości przykrywała kieszenie od spodni (również te na pośladkach). Po zapięciu guzika marynarki, nie powinny pojawiać się zagięcia czy marszczenia – jeśli takowe występują, to znaczy, iż źle dobraliśmy rozmiar. Istotną sprawą jest, by koszula i marynarka dobrze ze sobą współgrały. Kołnierze marynarki i koszuli powinny do siebie przylegać. Rękaw marynarki zaś powinien zostawić miejsce na mankiety koszuli (dobrze jeśli wystają na około 2 centymetry). Najczęstszym problemem przy kupowaniu garnituru ze sklepu z gotowymi wzorami są jednak spodnie.

Ich nogawki bardzo często opierają się o górną cholewkę buta, gdy wystarczy, że jej lekko dotykają. Powoduje to tworzenie się brzydkich załamań na nogawce, które wyglądają niegustownie i nieprofesjonalnie. Rozwiązaniem jest wybranie się do krawca lub od razu kupno garnituru na miarę.