Dlaczego do brody potrzebny jest osobny szampon?

Dlaczego do brody potrzebny jest osobny szampon?

Rosnąca moda na dłuższy zarost sprawia, że na rynku pojawiło się wiele nowych produktów, które są przeznaczone stricte do pielęgnacji brody i stworzone je pod kątem najczęstszych potrzeb brodaczy.

Szampon do brody działa oczyszczająco

szampon do brodyTworzą je zarówno nowe marki, które przebojem wdarły się na rynek, jak również doświadczeni producenci, którzy od lat udoskonalają swoje receptury, aby odpowiednio zadbać o potrzeby swoich klientów. Szampon do brody – podstawa pielęgnacji Jednym z najważniejszych etapów dbania o brodę nie jest wcale układanie jej i wąsów w wymyślne formy, ale odpowiednie oczyszczanie i nawilżanie. Włosy brody są zwykle suche, twarde i grube, dlatego bez odpowiednich kosmetyków jej właściciel wcale nie wygląda na zadbanego i modnego. Do pielęgnacji brody ważny jest odpowiedni grzebień i szczotka, nazywana kartaczem (poza rozczesaniem brody pomaga ona w lepszym ukrwieniu skóry pod zarostem) i kosmetyki takie jak olejki, balsamy i woski. Ale jednym z podstawowych produktów, o które należy zadbać, jest właściwie dobrany i skuteczny szampon do brody. Taki szampon musi skutecznie oczyszczać brodę i wąsy nie tylko ze śladów po ostatnich napojach i posiłkach (każdy brodacz doświadcza tego prędzej czy później), ale też z innych produktów stosowanych do pielęgnacji i układania zarostu. Bardzo ważne jest, aby działał dobrze zarówno na skórę, jak i na włosy, ponieważ sama skóra też wymaga odpowiedniej dawki pielęgnacji.

szampon do brodyDobry szampon do brody powstaje na bazie naturalnych składników. Wzmacnia włosy od cebulek, wygładza je i zmiękcza, a przy tym nawilża. Nie może przesuszać, ponieważ wtedy broda jest znacznie bardziej szorstka i trudna w układaniu. Dzięki pielęgnacji odpowiednim szamponem broda będzie zmiękczona, zyska wyraźny połysk i gładkość, dzięki czemu zacznie wyglądać o wiele bardziej reprezentacyjnie. Do tego znacznie łatwiej będzie ją układać, a to niewątpliwie plus dla każdego pana, który nie chce wychodzić ze strzechą na twarzy i odstającymi włoskami, ale raczej dba o to, aby trzymać je w ryzach. Ważny w szamponach do brody jest ich zapach, który często utrzymuje się jakiś czas po myciu. Z reguły zapachy szamponów są bardzo męskie i świeże, więc nie ma problemu z wyborem takiego, który pasuje do każdego mężczyzny i przypadnie mu do gustu. Na szczęście dla brodaczy, na rynku jest obecnie spory wybór szamponów do brody, które posiadają w składzie wiele cennych, naturalnych i dobrze pielęgnujących substancji.

Dzięki temu bez trudu można zająć się odpowiednią pielęgnacją swojej brody, za co ta odwdzięczy się większą łatwością w układaniu i dobrą prezencją.

Close Menu