Depilacja laserowa – koszty i wskazania

Depilacja laserowa – koszty i wskazania

Depilacja to zdecydowanie jedna z najmniej ulubionych zabiegów kosmetycznych, jakim poddają się kobiety. Wiąże się ona z bólem, podrażnioną skórą, zaczerwienieniem, wrastającymi włoskami.

Depilacja laserowa to trwałe usunięcie włosków

depilacja laserowaEfekty depilacji też nie są długotrwałe. Golenie się jednorazowa maszynką zapewnia gładką skórę na maksymalnie dwa dni, używanie kremów depilacyjnych może powodować alergie, sam krem pachnie okropnie, a efekt też nie trwa o wiele dłużej. Tutaj goli się tylko część włosa wystającego ponad skórę. Depilacja woskiem czy depilatorem, które polegają na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, są bardzo bolesne, a osłabione włoski mogą wrastać w skórę. Tutaj skóra będzie gładka nawet przez kilka tygodni. Jednak jest jeszcze lepsze rozwiązanie problemu włosków na ciele, a mianowicie efektywna depilacja laserowa w Szczecinie. Jest to trwałe usuwanie owłosienia przy pomocy specjalistycznych urządzeń emitujących różne promieniowanie, takie jak IPL, czy RF. To one ,,wypalają” cebulki włosa, dzięki czemu nie będzie on odrastał. Dla trwałego efektu zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, w zależności od grubości włosków. Między zabiegami trzeba tez robić przerwy, żeby skóra miała czas na dojście do siebie. Koszt takiego zabiegu nie jest mały. Za jedną partię ciała (np. łydki czy pachy) za jeden zabieg zapłacimy nawet dwieście złotych. Jeśli podliczymy koszt całości to cena będzie sięgała bliżej tysiąca.

depilacja laserowaNie jest to zatem usługa dla każdego. Jednak czy w ciągu życia nie wydalibyśmy tyle na preparaty i urządzenia do depilacji? Koszt jednego kremu, który starcza na góra dwie depilacje całych nóg to nawet dwadzieścia kilka złotych. A kremu są potrzebne przynajmniej dwa w miesiącu…Przy okazji to także spora oszczędność czasu. Zabieg trwałego usunięcia owłosienia powinny wykonywać osoby mające problem z usuwaniem włosków domowymi sposobami. Mogą to być bardzo ciemne włoski na jasnej skórze, osoby którym włoski łatwo wrastają w skórę, posiadające alergię na kremy do depilacji, mające niski próg bólu i niemogące depilować się woskiem lub depilatorem, posiadające bujne owłosienie, czy takie którym włoski bardzo szybko odrastają. Dzięki zabiegom laserowym mogą pozbyć się wielkiego problemu. Bez wątpienia koszt depilacji laserowej, szczególnie jeśli planujemy usunąć włoski z kilku partii ciała, jest przytłaczający. Jednak tylko w ten sposób można na stałe pozbyć się owłosienia, nie martwić się już nigdy o gładką skórę, golenie się, ani podrażnienia na skórze.

Szczególnie osoby z problematyczną skórą i włoskami powinny skorzystać z takiej opcji przygotowanej przez dobre salony kosmetyczne.