Czym jest makijaż permanentny?

Czym jest makijaż permanentny?

Nie każdej kobiecie chce się rano wstawać prędzej tylko po to, by się pomalować. Codzienne nakładanie make-upu na twarz tylko po to, by go wieczorem zmyć, jest żmudnym zajęciem i do tego zajmującym czas oraz odbierającym chęć do malowania powiek cieniami. Ponadto, często panie mają problem z dobraniem odpowiedniego podkładu, pudru i innych przyborów do makijażu, które by nie uczulały, tylko ładnie podkreślały walory twarzy. Z tej trudnej sytuacji jest jednak wyjście.

Czy wieloletni makijaż jest bezpieczny?

wieloletni makijaż permanentny w Szczecinie

Jeżeli któraś z kobiet nie chce marnować czasu przed lustrem na poprawianie oprawy oczu i ust może udać się do znakomitej kosmetyczki, która wykona wieloletni makijaż permanentny w Szczecinie. Dla każdego, kto dotąd nie zetknął się z tym określeniem, kilka słów wyjaśnienia. Makijaż permanentny to, jak sama nazwa wskazuje, trwały make-up, który utrzymuje się przez wiele dni. Doświadczone lingergistki potrafią wykonać go nawet na kilka lat. Polegając na ich doświadczeniu, można zapewnić sobie trwałe podkreślenie oczu i ust. Przez to, że do tego makijażu stosowane są kosmetyki o wiele trwalsze niż dostępne w drogeriach podkłady, niektóre z kobiet mogą mieć opory przed udaniem się do kosmetyczki na ten upiększający zabieg. Jak się okazuje, nie ma się o co martwić.

makijaż permanentny szczecinPomimo tego, że jest to zabieg inwazyjny, gdy przeprowadza go doświadczona linergistka, nie ma powodów do obaw. Najwięcej kontrowersji może wzbudzać czystość wszystkich sprzętów, którymi wykonuje się makijaż, jednak odpowiednia dezynfekcja i zachowanie należytych zasad ostrożności sprawia, że każda z klientek ma nakładany trwały make-up za pomocą zdezynfekowanych narzędzi. Każda z igieł jest jednorazowa, podobnie jak ostrza, więc nie ma mowy o stosowaniu ich ponownie. Panie nakładające makijaż mają na dłoniach jednorazowe rękawiczki, by nie dotykać wrażliwej skóry twarzy i by nie doszło do zakażenia ani innych interakcji. Od tego, czy wystąpią powikłania, zależy także, czy klientka będzie w gabinecie kosmetycznym szczera.

Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad, podczas którego linergistka pyta klientkę o to, czy cierpi na jakieś schorzenia albo, czy nie jest w stanie błogosławionym. Jeżeli kobieta nie przyzna uczciwie, że jest w ciąży lub karmi piersią, zabieg może nie wyjść jej na dobre. Kolejnym przewwskazaniem jest zażywanie niektórych leków, szczególnie tych, które rozrzedzają krew. Jeżeli pani jest zdrowa, co oznacza także, że nie leczy depresji, może spokojnie przystąpić do nakładania makijażu permanentnego.