Co powinien oferować dobry ośrodek rehabilitacyjny?

Co powinien oferować dobry ośrodek rehabilitacyjny?

Coraz więcej osób zaczyna o siebie dbać i zapisują się na ćwiczenia, fizjoterapię i różne zabiegi medyczne, takie jak magnetoterapia, laseroterapia, czy fale ultradźwiękowe. Dzięki temu poprawia się ich kondycja, dawne kontuzje nie są tak odczuwalne, a do tego poprawia się ich ogólne samopoczucie. W związku z tym i popularność ośrodków rehabilitacyjnych stale rośnie.

Ośrodek z możliwością dofinansowania

ośrodki rehabilitacyjne z dofinansowaniem pfron	Wiele z nich to ośrodki prywatne, ale zawsze znajdzie się też ośrodek rehabilitacyjny z dofinansowaniem pfron, który daje szansę na skorzystanie z zabiegów także osobom o mniej zasobnym portfelu. Pojawiają się jednak także ośrodki, które nie oferują nic ciekawego i nie pomagają chorym i niepełnosprawnym. Jak wybrać zatem dobry ośrodek? Przede wszystkim taki ośrodek musi być dopasowany do osób o ograniczonej sprawności. W galerii zdjęciowej powinny być pokazane takie udogodnienia, jak winda, podjazd dla wózków, liczne poręcze, niewysokie schody. Dzięki nim nawet osoby na wózkach czy poruszające się o lasce będą mogły samodzielnie poruszać się po całym obiekcie. Druga rzecz to różnorodność zabiegów i ich dopasowanie do schorzeń. Osoba z chorymi stawami będzie zainteresowana innymi zabiegami, niż osoba z problemami z oddychaniem. Zabiegi powinni przeprowadzać lekarze, fizjoterapeuci lub inni specjaliści, którzy wiedzą jak pomóc, a nie jak zaszkodzić pacjentowi. Trzecia rzecz to kompleksowe usługi.

ośrodki rehabilitacyjne z dofinansowaniem pfron	Najlepsze ośrodki spełniają funkcje hotelu, restauracji i punktu medycznego. Dzięki temu pacjenci nie muszą sami przygotowywać sobie jedzenia i w każdej chwili mogą udać się do swojego pokoju na odpoczynek. W takim ośrodku często znajduje się także część wspólna, w której można oglądać telewizję, grać w gry planszowe, czy zapoznać się z innymi osobami na turnusie rehabilitacyjnym. Warto sprawdzić czy ośrodek oferuje jedynie pełnopłatne turnusy, czy też ma opcję wspomnianego dofinansowania z funduszu osób niepełnosprawnych, czy inne porozumienie z instytucją państwową. Dzięki temu wiadomo, że musiał spełnić określone kryteria, a do tego w razie nieprzyjemności sprawa musi zostać szybko rozwiązana. Powinno się również zwracać uwagę na położenie ośrodka.

Te znajdujące się w górach będą nieodpowiednie dla osób z chorobami oddechowymi (im polecane jest morze i jod), jak również dla osób z problemami z poruszaniem się (trudno im będzie dotrzeć do ośrodka jak i zwiedzać okolicę). Podsumowując, nie jest łatwo wybrać najlepszy ośrodek rehabilitacyjny, jednak jeśli sprawdzi się kilka rzeczy (które najczęściej są podane na stronie internetowej) to wszystko stanie się łatwiejsze.

Close Menu