Bransolety na każdą okazję

Bransolety na każdą okazję

Biżuteria stanowi element dekoracyjny naszej garderoby od samego początku cywilizacji. Z upływem czasu zmienia się jedynie moda, a co za tym materiał, z jakiego biżuteria jest wykonywana. W modzie trendy zmieniają się w błyskawicznym tempie, jednak niektóre rozwiązania zdają się być ponadczasowe i jednakowe dla każdej z epok.

Bransoletka na nadgarstek

bransoleta swarovskiJedno jest pewne – najbardziej uniwersalnym metalem szlachetnym jest srebro. Wysokiej próby, czysty chemicznie metal jest obiektem pożądania wszystkich ceniących sobie dobry styl i elegancję. Dla panów obrączki, sygnety i zegarki wykonane ze srebra, dla pań srebrne kolczyki, wisiorki, pierścionki i bransoletki – kiedy nie mamy pomysłu na prezent na dowolną okazję, wycieczka do jubilera jest zawsze właściwym rozwiązaniem. To stary sprawdzony sposób na wywołanie uśmiechu i każdego jubilata i każdej jubilatki. Zwłaszcza kobiety przepadają za tego rodzaju drobiazgami. Jeśli zbliża się więc jakaś rocznica, święto lub po prostu chcemy wprawić szczególnie ważną dla nas panią w stan szeroko rozumianej euforii, wystarczy jakaś drobnostka ze sprawdzonego sklepu jubilerskiego. Doskonałym pomysłem może się okazać, na przykład, bransoleta Swarovski – dostępna w dwóch wariantach: na nadgarstek lub na nogę.

bransoleta swarovskiPierwszy jest bardziej powszechny, drugi przywędrował do Europy z kultur Bliskiego Wschodu i stanowi nieco bardziej ekstrawagancką formę tradycyjnej bransoletki. Dostępne są zarówno proste, minimalistyczne kroje, jak i bogato zdobione dodatkowymi pierścieniami czy drogocennymi kamieniami. Wariacje na temat bransoletek nie mają końca – mogą przybierać dowolny kształt i rozmiar: od lekkich, cieniutkich, przez zdobione kamykami, aż po ciężkie i masywne, z pełnym przepychu, królewskim wykończeniem. Do najcenniejszych kamieni zdobiących bransolety tego ostatniego typu należą diamenty, szmaragdy i rubiny – ich wartość rynkowa może sięgać nawet kilku milionów dolarów. Dla tych jednak, którzy myślą o podarowaniu zwykłego prezentu bliskiej osobie, znajdą się także bransoletki o wartości od stu do tysiąca złotych. To upominek dosłownie na każdą kieszeń. Kiedy już decydujemy się na prezent tego rodzaju, a nie jesteśmy zbyt dobrzy w wymyślaniu kreatywnych niespodzianek, bransoletka ma jeszcze jeden – dość istotny – walor. Występuje bardzo często w komplecie z kolczykami, a także naszyjnikami.

Jeśli zatem dysponujemy odpowiednim budżetem, możemy za jednym razem zaopatrzyć się w zestaw prezentowy, który posłuży nam na kilka różnych okazji. Srebrne bransoletki są biżuterią pasującą do niemal każdego rodzaju garderoby, co czyni je niezwykle uniwersalnym upominkiem na każdą okoliczność.

Close Menu