Bransoletki z różnymi ozdobami

Bransoletki z różnymi ozdobami

Bransoletki można podzielić ze względu na materiał z jakiego są wykonane, ze względu na kolor, czy sposób zapięcia. Nie mniej ważne są jednak ozdoby na bransoletkach. Oczywiście, sama biżuteria już stanowi piękną ozdobę dla każdej kobiety. Jednak w sklepach jubilerskich można znaleźć nie tylko zwykłe, proste bransoletki w formie łańcuszka, ale także te z rożnymi przywieszkami czy innymi ozdóbkami.

Bransoletki godne polecenia

bransoletki z kuleczekCo jest do wyboru? Na pewno bardzo modne są bransoletki z charmsami. Charmsy to specjalne przywieszki do bransoletek. Mogą mieć kształt cyferek, liter, czterolistnej koniczny, czy serduszka. W ten sposób bransoletkę można dowolnie spersonalizować. Z zawieszek można ułożyć inicjały ukochanej osoby, rocznicę ślubu, czy też wyrazić swoje zainteresowania (np. przywieszki z nutkami, instrumentami, kluczem wiolinowym). Zwykle przywieszki są płaskie wiszące, są jednak przywieszki przestrzenne, które są nawlekane na bransoletkę. Także są dostępne w różnych kolorach i wzorach do wyboru. Godne polecenia są również najmodniejsze bransoletki z kuleczek. Na elastycznym sznurku znajdują się kuleczki z kamieni naturalnych, szkła, a nawet drewna i plastiku. Kuleczki mogą mieć różne kolory. Są bransoletki jednobarwne, jak i wielokolorowe. Kamienie naturalne mogą też mieć rożne faktury i wzory np. kamień tygrysie oko ma wzór przypominający kocią źrenicę.

bransoletki z kuleczekKuleczki mogą mieć różne rozmiary od bardzo małych, wielkości ziarnka grochu, po te mające nawet centymetrową średnicę. Im większe kuleczki tym bardziej wyrazista będzie bransoletka. Kolejna ozdoba którą można zobaczyć na bransoletkach to kryształki i szkło. Są one tańsze niż na przykład brylanty, a jednocześnie ładnie się błyszczą i są dostępne w wielu kolorach. Ich zaletą jest także oczywiście atrakcyjna cena. Bransoletka z kryształkami, szkłem Murano, czy podobnymi ozdobami na pewno będzie wyrazista i elegancka, a jej cena nie będzie przekraczać dwustu złotych. Dla porównania bransoletki z diamentami czy brylantami potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych (zależnie od wielkości kamienia i próby złota lub srebra użytego do wykonania łańcuszka bransoletki).

Podsumowując, bransoletki damskie mogą mieć różne ozdoby. Przywieszki typu charmsy, kuleczki z kamieni naturalnych, czy kryształy i ozdobne barwione szkło idealnie pasują zarówno do srebrnych, jak i złotych bransoletek. Warto pamiętać o tym, żeby bransoletka była jednak nieprzekombinowana i nie nazbyt rzucająca się w oczy tak by nie odwracała uwagi od całej stylizacji.