Biżuteria srebrna z ceramiką

Biżuteria srebrna z ceramiką

Dobierając biżuterie zwracajmy uwagę nie tylko na jej wygląd, ale także jakość. Ozdoby ze szlachetnych metali zdecydowanie rzadziej uczulają, są też trwalsze. Srebrno, w przeciwieństwie do metali nieszlachetnych nie rdzewieje. Może jedynie czernieć z biegiem czasu, jednak poczerniałe elementy można bez problemu umyć, przywracając biżuterii pierwotny wygląd.

Ciekawa i modna biżuteria

biżuteria srebrna z ceramikąJeśli na co dzień ubieramy się w stonowane odcienie ciekawym pomysłem na ożywienie naszego wyglądu, bez konieczności wymiany garderoby, jest zakup kolorowej biżuterii. Decydując się na tę z metali szlachetnych, zwróćmy uwagę na jej próbę. Nie dostaniemy kolczyków lub pierścionków, wykonanych wyłącznie ze srebra, ponieważ jest ono zbyt miękkie. Trwałości biżuterii dodaje zastosowanie stopu srebra z innymi, twardszymi metalami. Im wyższa próba na naszym pierścionku, tym więcej srebra w stopie, z którego powstał. Ciekawą alternatywą jest kolorowa biżuteria srebrna z ceramiką. Po pierwsze, jest ona tańsza niż ta wykonana wyłącznie z użyciem stopu srebra. Po drugie srebra nie da się koloryzować na wszystkie odcienie. Srebrna biżuteria z ceramiką pozwoli na zachowanie trwałości szlachetnego metalu i wielości barw, w jakiej może występować ceramika. Decydując się na to rozwiązanie, pamiętajmy, by upewnić się, w jaki sposób ceramika została połączona ze srebrem. Niech będzie to trwałe połączenie jak ceramiczne zawieszki na srebrnym naszyjniku, lub kolorowe elementy wtopione w pierścionek.

biżuteria srebrna z ceramikąPamiętajmy też o odpowiedniej wygodzie, gdy kupujemy naszą biżuterię. Duże pierścienie z wystającymi, ceramicznymi fragmentami będą efektownym dodatkiem do stylizacji, ale jako codzienne elementy stroju mogą okazać się niepraktyczne. Wystające części mogą zaciągać rajstopy lub delikatne swetry. Kupując srebrne kolczyki z kolorową ceramiką, zadbajmy o to, by nie były zbyt ciężkie. Kolczyki, które więcej ważą może być noszone tylko przez te kobiety, którym dziurka w uchu dokładnie się zagoiła. Do tego typu biżuterii warto też dokupić odpowiednie zapięcie. Lepiej od popularnych bigli sprawdzą się ozdoby na sztyfcie z silikonowymi zatyczkami. Te o dużej powierzchni, które lepiej przylegają do skóry, równomiernie rozłożą ciężar kolczyka, który nie będzie podrażniał dziurki w płatku ucha.

Kupując kolorową biżuterię łączącą srebro i ceramikę, sprawdźmy, czy dany producent oferuje na swoje wyroby gwarancję. Im dłużej ona trwa i im więcej napraw obejmuję, tym lepiej dla nas. Nie zapominajmy też o odpowiedniej dbałości o nasze ozdoby, a także o zasady ich bezpiecznego noszenia. Ściągajmy je podczas uprawiania sportu i gdy kładziemy się do łóżka.